Dünyanın En İyi Wellness Merkezleri

Dünyanın En İyi Wellness Merkezleri

Sofistike kaçışlar demek, sofistike hizmetler almak demektir. Bu şehirden kaçışların bizce en dayanılmaz hafiflikteki hali, sağlık ve spa tesisleridir. Bir düşünün; etrafınızda egzotik bir manzara, doğadan esinlenilmiş bir mimari, büyük yatakların olduğu dev küvetli süitler, mükemmel kaplıcalar ve vücudun dengesini yerine getiren masajlar… Hepsi unutulmaz bir tatil deneyimine katkıda bulunan çok kıymetli unsurlardır ve haliyle bu yazı da yeryüzündeki en iyi sağlık ve spa tesislerine adanmıştır…

Hindistan, Himalayalar’daki Ananda Luxury Spa

Hindistan’ın kuzeyindeki Himalayalar’ın eteklerinde, 100 dönümlük bakir ormanların üzerinde yer alan etkileyici Ananda Spa konuklarını meditasyon yapmaya ve gevşemeye davet ediyor. Tesis, Doğu ve Batı’nın şifa prensiplerini, Ayurveda ve Aromaterapi üzerine odaklanarak, çağdaş spa teknolojisiyle birleştiriyor. Yoga, şifa deneyimleri ve güzellik bakımları burada sunulan hizmetlerden sadece birkaçı.

Amangiri Hotel & Spa, Utah

Rick Joy, Wendell Burnette ve Marwan Al-Sayed tarafından yaratılan bu doğanın içine gömülü otel, her biri Grand Staircase’e doğru tabakalı kayaların üzerinde çarpıcı manzaralar sunan toplam 34 lüks odadan oluşuyor. 25.000 metrekarelik  bir alana yayılan Aman Spa, ziyaretçilerine rahatlamak ve hatta gençleşmek için harika bir ortam sağlıyor. Hemen yakınındaki kanyonları seyreden havuzuna ve tam merkezindeki şömineye tek kelimeyle aşık olacaksınız! 

Shangri-La’s Villingili Resort ve Spa

Shangri-La’s Villingili Resort ve Spa, içinden muazzam bir doğa yürüyüşü geçen, 30 dönümlük yemyeşil bir bitki örtüsü üzerine konuşlanır. Bu lüks tesis, deniz kıyısında tatil için mükemmel bir ortam sağlar. Maldivlerin en güneydeki adasında yer alan resort ve spa, unutulmaz izler bırakmak üzere sizleri bekliyor. 

Brilliant Resort & Spa Chongqing, Çin

Ming ve Qing hanedanlıkları sırasında inşa edilen antik kaplıca tapınakları içinde yer alan bu görkemli, sisli vaha; hayranlık uyandıran bir rahatlama sunuyor, ilham verici tasarım detaylarıyla spa ruhunun tam olarak özünü yakalıyor. Jialing Nehri’nin üzerinde yükselen tesisin konukları, buraya tekrar tekrar gelmek için çeşitli nedenler bulmakta zorlanmıyorlar. Yüzme havuzları, özel teraslı ve kaplıcalı bahçeleri, unutulmaz bir seyahat deneyimi yaşamak için sizce de yeterli değil mi? 

Paylaş