Tangonun Ritmi Sizi Arjantin’e Çağırıyor

Tangonun Ritmi Sizi Arjantin’e Çağırıyor

Güney Amerika’nın Pasifik ve Atlantik Okyanuslarını ayıran uzantısı Arjantin; renkli dünyası, gece gündüz uyanık olan sokakları, müziğin hiç durmadığı gece hayatı ve sonsuz bir ritimle ruhları birbirine bağlayan ‘Tango’su ile seyahat rotalarımız arasında yerini aldı. Her saat hareketli olan Arjantin’in başkenti Buenos Aires’e çeviriyoruz rotalarımızı.

Büyük nüfus çoğunluğunu İspanyol ve İtalyanlar’ın oluşturduğu şehir, Güney Amerika’nın doğusunda Rio Parana ve Rio Uruguay nehirlerinin birleştiği noktada.

Şehir içi ulaşımın da çok geliştiği Buenos Aires’e, İstanbul’dan aktarmalı uçuşlarla on yedi saat gibi bir sürede ulaşmanız mümkün. Ezezia Havalimanı’ndan 33 km uzaklıkta bulunan şehir merkezine toplu ulaşım ya da taksi ile kolayca varabilirsiniz. Hava alanından şehir merkezine varana kadar mimarinin değişimini de gözlemleyebilirsiniz. Önce sizi karşılayan yeşil düzlükler yol devam ettikçe yerini betonarme toplu konutların olduğu sitelere bırakıyor. Merkeze yaklaştıkça yüksek binalar tarihi binalar ve modern mimarinin birleşimine dönüşüyor.

Alışveriş yapmayı düşünüyorsanız, şehrin en büyük alışveriş merkezleri Galeria Mitre ve Galerias Pacifico’yu ziyaret etmeden dönmemenizi öneriyoruz. Barok mimarisi ile Estanislao Piravano’nun tasarımı olan Galeria Mitre Florida Caddesi üzerinde bulunuyor. Florida ve Cordoba caddelerinin kesiştiği noktada da Edificio del Pasifico binası karşılıyor sizi. Lüks markalardan yerel ama özgün ürünlerin bulunduğu geniş bir yelpaze sunuyorlar.

arjantin

TANGO İZLEYEBİLECEĞİNİZ EN İYİ MEKANLAR

Confiteria Ideal
Bir yüzyıldan daha uzun süredir tango yapılan tarihi binada hem en iyi dansları izleyip atmosferi deneyimlemek hem de tango dersleri alabilmeniz mümkün.

Maldita Milonga
Modern tango mekanlarından biri olan Maldita Milonga, renkli dekoru ve daha çok gençlerin katılım gösterdiği eğlenceli geceleri ile en çok tercih edilen yerlerden biri.

Madero Tango
Buenos Aires’in en lüks tango mekanı olan Madero Tango muhteşem manzarası ve leziz menüsü ile ‘en iyi’!

LEZZET TURU

Parilla
Arjantin sınırları içindeyken mutlaka denemeniz gereken şeylerden biri kuşkusuzArjantin Steak. Burada steak house’lar Parilla adı ile anılıyor. Sunumu ve lezzetiyle size farklı bir deneyim yaşatacak et restaurantlarına uğramalısınız. Arjantin’in en iyi Parilla’ları The Argentine Experience, Calden del Soho, Parrilla Aires Criollos, Don Julio ve Fervor. Hepsi şehir merkezine yakın birbirinden şık ve özellikli lezzet durakları.

Empanada
Arjantin’in ‘yenmesi gerekenler’i arasında yerini alan Empanada, bildiğimiz çiğ börek gibi. Daha çok sokak lezzetleri arasında yer alan ve en çok kıymalısı tercih edilen empanada; Buona Giunta Trattoria’nın menüsünün de favorisi. İtalyan lezzetleri ve pizzaları ile de tanınan Buona Giunta Trattoria, şehir merkezinin en işlek sokaklarından biri Calle Tucuman’da.

Dulce de Leche
Tatlı sevenler için hafif ve lezzetli bir alternatif. Süt reçelinden biraz daha kıvamlı olan Dulce de Leche, öyle popüler ki onunla hazırlanmış binlerce tatlı çeşidini butik pastanelerde keyifle deneyebilirsiniz. Santa Fe caddesinde bulunan Freddo ise en ünlülerinden biri.

Paylaş