Sıradışı Maceralar

Sıradışı Maceralar

Macera denince insanın aklında genel olarak “zorluk” kelimesi beliriyor. Fakat her macera zor şartlar altında gerçekleşmek zorunda değil. Keyfine düşkün insanların yeni trendi olan konforlu  ve rahat maceralar, son yılların belki de en ilginç kavramlarını bir araya getiriyor; Tatil, heyecan, macera ve rahatlık!

“Peki ama nasıl” dediğinizi duyar gibiyiz. Eh, şarabınızı yudumlarken bir yandan maceralara atılmak o kadar da zor değil!

Sizin için birbirinden heyecanlı üç adet keyifli macera seçtik! Eminiz bunlardan en az bir tanesi içinizdeki adrenalin kaşifini tatmin etmeye yetecektir!

 Svalbard’da Kızak Safarisi

1441065600-145d26c2d70d942062ba1d65b2d8f87f

Dağlarda kızak kaymak sizi yeterince maceracı hissettirmiyorsa bir de Svalbard’ı deneyin. Svalbard’ın buzları ve fiyordları tatil dönüşü sıcak teninizi donduracak olsa bile, efsanevi Svalbard Husky köpeklerinin çektiği kızaklarla yapılan bu safari gerçekten de hayatınızda bir kere yaşayabileceğiniz cinsten bir macera!

Svalbard’ın bütün doğal güzelliklerini göreceğiniz, aynı zamanda da köpek kızaklarının nasıl idare edileceğini öğreneceğiniz bu macerada hem bölgenin yöresel içeceklerinden tatma şansına erişecek, hem de bir gün için İskandinav lezzetlerinin en haslarını tecrübe etmiş olacaksınız!

Bolterdalen’e kadar yapacağınız bu muhteşem yolculuk aynı zamanda bölgenin coğrafyasını tanımak için de çok iyi bir fırsat.

Hem emin olun zevkli bir kızak gezisinden sonra sıcak şarabınızı fiyordlara karşı yudumlamanın getirdiği haz çok az şeyde mevcut.

 Reykjavik’te Aurora Avcılığı

1441065600-e904d2d3b2fe992ef9937fbd44708f35

Şimdi size yeni yıl için çok ama çok orijinal bir macera sunuyoruz; Reykjavik’te aurora avcılığı! Şu ana kadar pek çok şeyin avcılığını duymuş olabilirsiniz fakat dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Reykjavik’te auroraların peşinden koşarak yeni yıla girmek emin olun çoğu insanın aklına gelmeyecek türden bir tecrübe.

Avınızın rotasına önce Avrupa’da Abisko’da başlayın. İsveç’te kuzey ışıklarını yakaladığınız gibi yavaş yavaş rotanızı Reykjavik’e çevirin ve bütün bunları yaparken İskandinav mutfağının leziz örneklerinden tatmayı da ihmal etmeyin. Unutmayın, kuzey ışıkları bölgesinde yolunuza devam ettiğiniz sürece hem harika şeyler görecek, hem de çok güzel yerlerde kalacaksınız!

 

Şaraplı Kayak Safarisi

1441065600-778718799fc9a0ab2cc7354f6152a163

Daha önce kayak safarisi yapmış olabilirsiniz fakat emin olun şaraplısını yapmadınız. Şarap tadımı ve kayak keyfini biraraya getiren bu tecrübeye ise ancak Kuzey İtalya taraflarında şahit olabilirsiniz. 3000 yıldır şarap yapılan Alto Adige bölgesinde 160 adet şarap evi var ve dünyanın en kaliteli şaraplarının 40 milyon şişesi burada üretiliyor.

Tabii hepsi bu kadar değil, bütün bu şarapların yanında Alto Adige’nin dağları harika olduğundan, burada kayaklı şarap tatma safarileri düzenleniyor.

6adet dağ evinde bulunan 30 farklı Alto Adige şarabını tatmak istiyorsanız sizi zorlu ama bir o kadar da keyifli bir safari rotası bekliyor!

 

 

Paylaş