Etrafınızdaki Negatif Enerjiyi Yok Etmenin 6 Yolu

Etrafınızdaki Negatif Enerjiyi Yok Etmenin 6 Yolu

Mevsim değişikliği ile birlikte kendinizi daha yorgun, bitkin ya da güçsüz hissediyor olabilirsiniz. Sonbaharın aydınlık ve serin havasından faydalanarak daha pozitif ve enerji dolu hissetmeniz mümkün.

Macro&More editörleri negatif enerjiden kurtulmanız için yapabileceğiniz basit ama etkili yöntemleri derledi.

1- Tütsü

Amerikalıların eski geleneklerinden tütsü yakmak, arınma yöntemlerinden biri. Negatif enerjiden kurtulmak için otların yakılması sadece spiritüel değil aynı zamanda bilimsel bir gerçek. Yanan otlar içinden, serbest kalarak mekana yayılan oksijen atomları daha temiz bir hava solumamıza yardımcı olur. Bu da daha pozitif ve enerjik hissetmemizi sağlar.

2- Kendinizle Konuşun

Kendimizle konuşma bir nevi pozitif olumlamadır. Olumlu düşündüğümüzde etrafımıza da pozitif enerjiler yayarız. Beynimiz ve düşüncelerimiz doğru oranda çalıştığından aslında düşündüklerimiz, hissettiklerimize de yön verir. Beynimizi pozitif düşünmeye sevk ettiğimizde elde ettiğimiz sonuç ve etrafımıza yaydığımız enerji de pozitif olur.

3- Meditasyon

Yapılan son araştırmalar gösteriyor ki sanılanın aksine beyin aslında çok uysal bir yapıya sahip. Beyin yapımızın doğuştan değil ‘değişebilir’ olduğunu kabul ettiğimiz andan itibaren ruh halimize yön vermek de daha mümkün hale geliyor. ‘Farkındalık’ bakımından bilincimizi olumlu etkileyen meditasyon, bulunduğumuz tüm durumlarda enerjimizi doğru kullanmayı öğretiyor. Meditasyon ile sakinleşip, yavaşlayabilir ve daha hayat dolu olabiliriz. Farkındalık, tüm hayatımızı değiştirecektir.

4- Şarkı Söylemek

Şarkıcılar uzun yaşar ve herkes bunu bilir! Şarkı söylemek, mental sağlığımız için çok önemlidir ve kendimizi iyi hissettirir. Kan basıncımızı düşürür ve pozitif enerji verir. Şarkı söylemek pozitifliği çeker ve bunu dilediğiniz her yerde yapabilirsiniz!

5- Doğada Yürüyüş Yapmak

Havanın ılık olduğu sonbahar günlerini doğa yürüyüşleri ile değerlendirebilirsiniz. Açık havada bulunmak ve oksijeni ciğerlerinize çekip doğa ile iç içe bulunmak sizi negatif enerjilerden arındırır, tazeler ve canlandırır. Böylelikle hayatın mücadele etmekte zorlandığımız tarafları ile daha rahat yüzleşebilir ve etrafımızı saran negatif enerjinin üstesinden daha rahat gelebiliriz.

6- Deniz Havası

Bilimsel araştırmalara göre su etrafında olmanın rahatlatıcı etkisi bulunuyor. Su, dingin yapısı ile daha sakin olmamızı sağlıyor ve bizi arındırıyor. Göl ya da nehir kenarı da faydalı olabilir ancak okyanus kenarında daha özel bir ‘sonsuzluk’ hissi var diyebiliriz. Vücudunuzun ve beyninizin daha dinç ve enerjik olması için, imkanınız varsa hemen kendinizi bir deniz kıyısına atıp, keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Paylaş