Deniz Tuzunun Gizli Marifetleri

Deniz Tuzunun Gizli Marifetleri

Deniz tuzu son senelerin en popüler mutfak malzemelerinden biri. Doğal olması ve yüksek mineral içeriği ile hem tat hem de sağlık açısından değerli.

 Peki deniz tuzu ile başka neler yapılabilir?

 Çok şey yapılabilir!

 İşte size deniz tuzunun 8 farklı marifeti!

 1. Yorgun ve şiş gözleriniz mi var bu sabah? Hemen bir fincan ılık ve temiz suyun içine 1 çay kaşığı deniz tuzu karıştırın. Pamuk yardımı ile gözlerinizin üzerine kompres yapın.

2. Eşit ölçüde sızma zeytinyağı ve deniz tuzunu karıştırın, yüzünüze hafif ve yuvarlak dokunuşlarla masaj yapın. Gelsin taze ve pırıltılı yeni yüz!

4. Diz kapakları, dirsek ve topuklarınıza duştan sonra deniz tuzu ile masaj yapın. Yumuşacık olacaklar!

5. Bir ölçü deniz tuzu ve iki ölçü karbonatı karıştırın. Diş fırçanızı buna batırıp dişlerinizi fırçalayın. Hem beyazlatıyor hem de diş etinizi koruduğu söyleniyor. Haftada bir veya iki kereden fazla yapmamaya özen gösterin.

6. Banyo keyfinizi suyun içine 1 bardak deniz tuzu ekleyerek başka bir boyuta taşıyın. Bir yandan kaslarınız rahatlarken, diğer taraftan ödem atıcı etkisi olduğu söyleniyor.

7. Kepek sorununa birebir! Islak saç diplerinize deniz tuzu ile masaj yapın, atın o ölü derileri. Sonra bir güzel şampuanlayın, bitsin gitsin kepekler.

8. Ahşap masanızın üzerindeki beyaz bardak altı izleri sinirinize dokunuyor değil mi? Ayçiçek yağına bir küçük tutam deniz tuzu ekleyin ve lekelerin üzerine hafifçe masaj yapın, beyaz dairelerden kurtulun.

9. Parmaklarınızda romatizmal ağrılar varsa, her gün bir kase ılık suyun içine bir tatlı kaşığı deniz tuzu karıştırın ve ellerinizi 10-15 dakika içinde bekletin.

 Ben bir numara ile başlıyorum!

 Siz bugün hangisini deneyeceksiniz? 

 Aslı Kender FB / Macro&More

Paylaş