Kırmızı Meyvelerin Gücü Adına!

Kırmızı Meyvelerin Gücü Adına!

Enerjinin rengi nedir biliyor musunuz? Çileğin, yaban mersininin, ahu dudunun, karpuzun, böğürtlenin, vişnenin, kirazın, greyfurtun, nektarinin ve üzümün rengi; yani kırmızı! Kırmızı meyvelere rengini veren antosiyanidin ve likopen adlı bileşenlerin, kanserin birçok türüne karşı koruyucu bir özellik gösterdiği biliniyor. İşte bahar mevsimi gelmişken, kırmızı meyveleri ve bu meyvelerin sularını tüketmek için lezzetlerinin yanı sıra harika ve sağlıklı bir neden! 

Kırmızı meyveler, antioksidan yönünden de oldukça zengin bir içeriğe sahiptir. Bu içerikleri sayesinde hastalıklara karşı inanılmaz bir şekilde savaşırlar ve hatta buradan yola çıkarak, cildin güzelleşmesini sağladıkları, bağışıklık sistemini güçlendirdikleri iddia edilir.

Ve diyette olanlara küçük bir sürpriz: tokluk hissi de veren kırmızı meyveler, diğerlerine göre kalori olarak da düşüktür. Çünkü kırmızı meyvelerin içeriğinin fazlası sudan oluşur. %85’i su ve 5-15 oranın da lifli olan kırmızıları bol bol tüketebilmeniz için bir harika neden daha! 

O zaman ne yapıyoruz? Mevsimleri geldiyse demek, kırmızı meyveleri tüketmek gerek! En taze ve geniş kırmızı seçenekleri, meyve sularıyla birlikte Macrocenter’larda sizi bekliyor!

Paylaş