Yeni Dünyaların Kapılarını Aralayan Instagram Gezginleri

Yeni Dünyaların Kapılarını Aralayan Instagram Gezginleri

Yaşadığımız muhteşem dünyada görülmesi gereken ne kadar çok yer olduğunu biliyor musunuz? Seyahat ettiğimiz sınırlı sayıda destinasyonu önceden keşfetmek, gidilecek yerleri belirlemek ve yeni rotalar çizmek için takip ettiğimiz dergiler, web siteleri, bloglar var. Yeni trend ise, gittikleri yerleri vizörlerine taşıyan Instagram’ın gezginleri, instatraveller’lar.

Son dönemlerde popülaritesi iyice artan Instagram hesapları arasında seyahat Instablogları da yer alıyor. Binlerce takipçiyi hem görsel olarak besleyen hem de deneyimleri ile yönlendiren en iyi 5 Instatraveller’ı seçtik.

The Blonde Abroad

insatraveller
Kiersten isimli Kaliforniyalı finans uzmanı, gezdiği 50’den fazla ülkeyi Instagram hesabında paylaşarak bir Instagram fenomeni haline gelmiş. Herkes gibi okuyup, evlenip, çocuk sahibi olup, mutlu bir hayat sürmenin hayalini kurduğu işinde çalışırken bir gün, kimsenin ona katılmasını beklemeden bir seyahate çıkmış. Hayatını değiştiren kırılmayı da bu Yeni Zelanda macerasında yaşamış. Eğlenceli ve renkli paylaşımları ile gittiği destinasyonlar sizi de cezbedebilir.

Lee Abbamonte 

instatraveller

Ziyaret ettiği 318 ülke ile dünyanın en çok seyahat eden insanı olan Abbamonte; bir girişimci, marka elçisi, seyahat uzmanı, gezi yazarı ve maceracı. Çektiği birbirinden güzel fotoğraflarla, Instagram hesabının müdavimi olabilirsiniz.

Dametraveller

instatraveller
Nastasia Wong kurduğu ve yönettiği kadın blogunun Instagram kanalını da çok aktif kullanarak 240K takipçisi ile seyahat ve stil severlere ulaşıyor. Sadece gezi fotoğrafı olmayıp işin içine biraz da moda katan bu hesapta nostaljik sokaklar, kült yapılar ve doğa harikaları görmeniz mümkün.

David Guttenfelder

instatraveller
20 yıldır foto muhabirlik yapan David Guttenfelder National Geographic fotoğrafçılarından biri. 100’e yakın ülke gezen Guttenfelder ödüllü bir fotoğrafçı. Iowa’lı gezgin fotoğrafladığı dramatik ve gerçekçi karelerle 1 milyona yakın takipçiye sahip. Üstelik fotoğraflar ile birlikte detaylı bilgiler de paylaşıyor.

Girl Eat World

instatraveller
Seyahat rotasındaki mutlaka denenmesi gereken yiyecekleri de rotasına ekleyecek food&travel blog gibi kullandığı Instagram hesabında Melissa Hie, 350K takipçisi ile farklı bir yaklaşım izliyor. Yemek yemek ile seyahati birleştiren Hie, İstanbul’a geldiğinde de Galata Köprüsü manzarasını kandil simidi ile birleştirmiş.

Paylaş