Bahçenizi Güzelleştirin!

Bahçenizi Güzelleştirin!

Bahçe, toprak ve saksılar en iyi arkadaşınızsa, Macrocenter raflarından sizin için seçtiğimiz ürünlere göz atın ve daha yeşil bitkiler için önerilerimizi hemen hayata geçirin…

  1. Baharın gelişi ile birlikte bahçenize yeni tohumlar ekmek istiyorsanız, tohumunuzu direkt toprağa ekmeyin. Küçük bir çukur açın ve plastik saksınızı çukura oturttuktan sonra tohumunuzu dikin. Böylece yer değişikliği yapmak veya kış aylarında iç mekana taşımak için işiniz çok daha kolay olacak. Mevsimlik çiçeğinizin yerini kolayca değiştirebilirsiniz.
  1. Saksıya önce köpükler ardından toprak koyabilirsiniz. Büyük saksıların yükünü hafifletmek için de harika bir fikir. Böylece saksı içinde verimli bir drenaj ortamı yaratıp hem toprağın fazla suyunu atmasını hem de hava almasını sağlayabilirsiniz.
  1. Bahçenizdeki kalsiyum oranını artırmaya ne dersiniz? Toprağın daha verimli olması için mutfağınızdan yardım alabilirsiniz. Örneğin yumurta kabukları… Çöpe atmak yerine öğütün ve toprağa serpin.
  1. Büyük bir bahçenizin olmaması, güzel bir bahçenizin asla olmayacağı anlamına gelmez. Hafif ama sağlam, kolay taşınabilir minik plastik kaplar ne güne duruyor! Toprakla doldurun ve istediğiniz çiçekleri büyütmeye hemen başlayın.

Sahip olduğunuz çiçekler hala gözünüze az mı geliyor? Balkon, teras veya bahçenizi daha dolu görmek için asılabilen saksıları kullanın. Böylece çiçeklerinizi kademeli ve göz hizzanızda görebilirsiniz.

  1. Saksı bitkilerinizin daha fazla nem tutması için bebek bezi kullanabilirsiniz. Böylece her gün sulamanız gereken bitkilerinizi birkaç günlüğüne gönül rahatlığıyla bırakıp yazlığınıza gidebilirsiniz.
  1.  Haşladığınız sebzelerin suyunu çiçeklerinize dökerek su tasarrufu yapmaya ne dersiniz? Önce soğumasını bekleyin ve çok vakit kaybetmeden vitamin zengini bu suyu bitkilerinizle buluşturun. Daha yeşil ve daha mutlu bir bahçe için oldukça etkili.
  1.  Turunçgil kabuklarını yeni tohumlar büyütmek için kullanın. Vitamin zengini kabuk ve bitkinizi besleyen toprakla buluştuğunda süper keyifli görünmüyor mu?

Bahçe, toprak ve saksılar en iyi arkadaşınızsa, Macrocenter raflarından sizin için seçtiğimiz ürünler için mağazalarımızı ziyaret edin ve daha yeşil bitkiler için önerilerimizi hemen hayata geçirin…

Paylaş