Yeni Tatlara Açığız Diyenler Online Mı? 

Yeni Tatlara Açığız Diyenler Online Mı? 

Hindistan cevizini hayatımıza daha nasıl dahil edebiliriz diye bakarken, kreması çıkageldi! Ve yaratıcılığımızı konuşturmaya karar verdik. Yalnız aklımızda pek çok soru vardı. Mesela Hindistan cevizi sütüyle kreması aslında aynı şey miydi? Atlamamamız gereken nokta şuydu: Hindistan cevizi sütünün üzerinde kalın bir tabaka halinde kreması bulunur ve aynı zamanda da altında sulu kısmı yer alır. Hindistan cevizi kreması ise sadece üzerindeki o kaşıklanabilecek kıvamda olan kremadan yapılabilir. 

Peki gelelim nerelerde ve nasıl kullanılabildiğine… 

Hindistan cevizi kremasını meyveli smoothie’lerinizde kullanabilirsiniz. İçeceğinize hafif tatlı bir tat katar ve içeriğindeki yağ kıvamını kalınlaştırır. Milkshake’ler de başka bir öneri!

Birçok köri reçetesinin içinde Hindistan cevizi kreması olduğunu biliyor muydunuz? İçinde köri olmayan, sosunun daha tok olmasını istediğiniz yemeklerde de onu kullanabilirsiniz. Önerimiz, enfes makarna sosları! 

Tavuklu ve sebzeli başta olmak üzere, birçok çorbada da kremayı deneyebilirsiniz. Ancak Hindistan cevizi kremasının tadı baskın olduğu için, tuz ve baharat oranını artırmayı deneyebilirsiniz. 

Paylaş