Yeni doğan bir bebekle hayatta kalma seti

Yeni doğan bir bebekle hayatta kalma seti

1401580800-19822a1d6bfcef3c477b6e9eab824f34

#1 DEĞİŞTİRME MASASI VE SERİLEBİLEN PEDLER

Hasta pedi olarak da satılan, şimdilerde desenleri bebekler için de üretilen pedler hem su geçirmiyor hem de atılıp yenisi ile değişebiliyor. Bez değiştirirken bebeğinizin altına koymak için ideal olacaktır.

#2 LASTİKLERİ NE SIKI NE GEVŞEK ÇORAPLAR  

Bir çorap seçimi bu kadar mı önemli olur? Evet! Sebepsizce ağlayan bebeğinizin canı tombik bacağını hafifçe sıkan bir çorap bile olabilir… Fazla gevşek olursa bu sefer de sürekli sıyrılıp düşecektir. Bunun için çorap seçimine dikkat etmeli.

#3 KRUVAZE ÇITÇITLANAN BODY

Ufacık yakadan her seferinde başını geçirmeye çabalayıp giyinme soyunmayı bir arbede haline getirmektense, kruvaze iliklenen body’leri tercih edin. Önden açıp kapatarak işlem şipşak tamam…

#4 EBEVEYN ODASI İÇİN BEBEK YATAĞI-BEŞİK

Bebeğiniz 7/24, iki saatte bir karnını doyurmak isteyeceği ilk aylar için ideal. Ayrıca sizin kokunuzu odada hissedip daha rahat uyuyacaktır.

#5 EMZİRME/BİBERONLA BESLEME YASTIĞI

Hem bebeğin hem de annenin rahat etmesi çok önemli. Bu yastıklar bebeğin omzuna destek olurken annenin eğilmesine de engel olacaktır.

#6 UYKU ÇUVALI

Kol delikleri olan bir uyku çuvalı sayesinde altını değiştirmek çok daha kısa bir zaman alacak ve onu daha az rahatsız edecek.

#7 UYKU OBJESİ

İlerde takıntı yapıp elinden bırakmayacak safhaya hiçbir zaman getirmeyecek şekilde, birçok doktorun tavsiye ettiği bir uyku ritüeli formülü. Yumuşak, organik dokuma ile üretilmiş herhangi bir eşyayı (minik bir battaniye, yumuşak oyuncak vb) uyurken yanına koyun ve uyandığında hemen alın. Bir süre sonra onu yanına verdiğinizde artık uyku zamanının geldiğini anlayarak uyku moduna girme tuşuna basacaktır.

#8 ETİKETLERE HAYIR!

Bebeğinizin teniyle temas edecek her türlü giysi etiketini önceden kesin. Bir türlü neden ağladığını çözemediğiniz durumların faili bu minik etiket olabiliyor.

#9 FÖN MAKİNESİ MUCİZESİ

Evet bilindik bir yöntem oldu artık, ancak çok da geçerli… Bebek ana rahminde aylarca bütün o çalışan organ sesleriyle bir makine içinde yaşamaya o kadar alışkın ki, huzursuzlandığında aynı odada çalıştıracağınız saç kurutma makinesi onu rahmine geri götürecek ve hemen sakinleştirecek.

Mağazalarımızda ve online.macrocenter.com.tr’de Bebek Bakımı ile ilgili ürünlere ulaşmak için hemen tıklayın! MacroOnline

Paylaş