Sonbahara Yakışır Sofra Sunumları

Sonbahara Yakışır Sofra Sunumları

Birçok toplumda Ekim – Kasım ayları, gelecek dönemin bereketli geçmesi için, boydan boya yiyecek ve içeceklerle donatılmış sofra kurup, aile ya da köy halkıyla kutlama yapma geleneği vardır. Yeni hasat dönemine geçilirken bolluk ve bereket için sofra kurma alışkanlığı, eski toplumlardan günümüze kadar şekil değiştirerek gelmiş.

İç açıcı bir sofra kurmanın yolu, taze çiçeklerden geçer. Masanızın merkezine yerleştireceğiniz sonbahar renklerinde bir çiçek ile taptaze hissedersiniz. Siz de bu mevsimde turuncunun etkileyici gücüne inanıyorsanız, balkabağı ve güllerle bezeli bir çiçek sizi de misafirlerinizi de mutlu edebilir.

sonbahar dekorasyonu

Saman renginini doğallığını sofralarınıza taşımak için kraft kağıttan küçük notlar hazırlamak, misafirlerinizin kendini özel hissetmesine yardımcı olur. Sevdiklerinize duyduğunuz minneti ve şükran duygusunu göstermenin basit bir yolu.

sonbahar

Minik lezzetler için balkabaklı sunumlar… Zeytin çeşitlerini, içi oyulmuş ufak balkabakları içinde sunmak hoş bir alternatif olabilir.

sonbahar

Balkabağı sevmeyenler için farklı çözümler, enfes ve sulu görünen meyvelerden geliyor. Elma ya da mandalinalar ile iştah açıcı ve ferah görünen sunumlar hazırlayabilirsiniz. Özellikle buharı üzerinde keklerin, aromatik çayların bulunduğu akşamüstü davetleri için harika…
sonbahar
Doğal kumaşlı rustik ipler ile bağlanmış peçetelerinizi tarçının romantik kokusuna emanet etmek istemez misiniz? Basit ama çok şık…

sonbahar
Sonbahar yapraklarının büyüleyici renginden ilham alanlar içinse turuncunun binbir tonunu öneriyoruz. Hafta sonu doğa yürüyüşlerinizde biraz yaprak toplamanın tam zamanı.

sonbahar

Minimalist dokunuşlardan vazgeçemeyenler içinse gri ve sarının muhteşem uyumunu sunmadan edemeyeceğiz.

sonbahar

Tüm sevdiklerinizle bereketli sofralarda buluşmanız dileğiyle…

Paylaş