Sofralarınıza Baharı Getirecek Dekorasyon Önerileri

Sofralarınıza Baharı Getirecek Dekorasyon Önerileri

Baharın gelmesiyle bahçeler yeşillendi, balkon kapıları açıldı, çiçekler açtı ve evimizin her köşesi aydınlandı. Evimizi ve ruhumuzu tazeleyen şu bahar havalarında misafirlerimizle de daha keyifli vakitler geçirmek için özel sofralar hazırlamak istiyoruz. Bunun için bolca enerjimiz, sebebimiz ve güzel yemeklerimiz var ve yediğimiz yemeklerden daha fazla keyif almayı hepimiz hakediyoruz. Sıradan masaları, sofraları ve anları mükemmel kılmak için baharın ışıltısından nasiplenmek isteyenler varsa biz fikirlerimizle size göz kırpmaya hazırız.

Rengarenk sofralarla bahara merhaba demeye ne dersiniz? Genelde renkli masa örtülerinin diğer parçalarla kombinlemenin zor olduğu düşünülerek, masa örtülerimizi desensiz ve iddiasız renklerden seçerek kolaya kaçıyoruz. Fakat rengarenk bir masa örtüsünün içinden seçtiğimiz birkaç renkle çiçeklerimizi hazırlayabilir ve pastel tonlardaki mendillerle sofralarımızı tamamlayabiliriz. Bu renkli masalar yakın arkadaşlar ve aile dostlarıyla yenilecek keyifli bir yemek ve  samimi sohbetler için kesinlikle en ideali!

sofra

Harika parçaları kullanamadığımız için dolap köşelerinde eskimeye bırakma hatasına bir çoğumuz düşüyoruz. Bu kez yeni dekorasyon eşyaları almak yerine o tatlı kavanozlarınıza ve harika cam vazolarınıza bir şans daha vermenizi istiyoruz. Eğer denemediyseniz vazolarınız ve kavanozlarınızın içine badem şekerleri koyarak kullanabilirsiniz. Daha sade bir görünüm elde etmek istiyorsanız beyaz badem şekerleri tercih ederek etrafını kuru çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Fakat yaratıcılığınıza güveniyorsanız renkli badem şekerleriyle değişik sofra manzaraları yaratabilirsiniz. Hem bayram dönemlerinin yaklaştığı şu günlerde masanızdan şeker eksik olmaması da cabası…

sofra

Alışılmadık şeyler görmekten zevk alan biriyseniz sizi böyle alalım. Külahta çiçekler… Kimse de gördüğünüzü sanmıyoruz. Hazırlaması bu kadar basit ve farklı bir fikir neden sizin masanızı süslemesin ki?

sofra

Baharın gelmesiyle havalar ısındığına göre bahçenizde verebileceğiniz küçük parti planları yapabilir, özel günler için kutlama masaları hazırlayabilirsiniz. Balonlarla sadece çocukları mutlu edebileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Masanızı süsleyen uçuş uçuş balonlar herkesin ruhunu ısıtacak ve içinize de baharı getirecektir.

sofra

Doğadan ilham almadan dekore edilmiş bir bahar sofrası düşünülemez. Fakat bu kez biraz daha ileri gidip masanızı doğanın bir parçasıymış gibi göstermeye ne dersiniz.  Hasır servisler, ahşap mumluklar, taze çiçekler ile baharın enerjisi, doğallığı ve sevincini masanız da yaşatın. Özellikle yaratıcılığınızı kullanarak yapraklarla masanızı ve servislerinizi süslemenin çok fazla yolu var.

Paylaş