Şimdinin Dahileri

Şimdinin Dahileri

Girişimcilik dediğimizin yaşı artık yok! Şöyle ki, yeni nesil tabir-i caizse gümbür gümbür geliyor. Ve üstelik birazdan tanışacağınız bir hayli genç girişimciler, birtakım işlerin yapılış şeklini de değiştiriyor ve hatta daha da değişeceğinin işaretini veriyor! Bu liste aslında tabii ki kızlı-erkekli, ama bizim sizinle bu defa tanıştırmak istediklerimiz; cin gibi kızlar! 

1. Lizzie Marie Likness 

Lizzie Marie Likness 6 yaşından beri yemek yapıyor. Farklı tarifler barındıran web sitesi ‘Lizzie Marie Cuisine’i ailesinin desteğiyle şekillendiriyor. Onun için ilk başta önemli olan çocukların sağlıklı olması. Web sitesi, çocuklara yemek yapmanın ne kadar eğlenceli olabileceğini göstermeyi hedefliyor. Lizzie Marie, yemek sınıfları düzenleyip, ders de veriyor. 

2. Alina Morse

Alina’nın başarı hikayesi onu bir değil iki defa Beyaz Saray’a taşıyor. Kendi yarattığı meyveli lolipoplarına ‘Zollipops’ adını veriyor. Peki bu lolipopları bu kadar özel kılan nedir de Beyaz Saray’a davet ediliyor? Şekersiz lolipopları; maltitol şurubu, xylitol ve pancar suyu ve stevia’dan meydana geliyor! 

3. Leanna Archer 

Kozmetik dünyasına girdiğinde henüz 9 yaşındaydı. Sırrı ise büyükannesinin gizli saç kürüydü! Leanna’s Hair Essentials adıyla çıkardığı organik saç ürünlerin başına, 17 yaşına geldiğinde CEO olarak geçti! İnanmayanlar Success ve Forbes’da çıkan makalelerini okusun! 

4. Mikalia Ulmer 

Mikalia Ulmer henüz 11 yaşında, girişimciler dünyasını sallıyor. Nasıl mı? Mikalia için her şey sosyal bir girişimci olarak başlıyor. O, bal arılarını kurtarmak ve ekosistemimizi kötü sondan uzaklaştırmak istiyor. Büyükannesinin tarif kitabını kullanarak, Me & The Bees Lemonade isimli kitabındaki tariflerden hazırladığı limonatalarının satışından elde ettiği geliri, arıları kurtarmak için çalışan derneklere bağışlıyor.  

10. Bella Weems 

Bella Weems 14 yaşına geldiğinde, tasarladığı ve elleriyle hazırladığı harika takıları bir işe çeviriyor. Ailesi tarafından teşvik edilen Bella’nın markası, şimdi multi milyon dolarlık! Living Locket isimli koleksiyonunda ise, müşterilerine kendi takılarını yaratma şansını veriyor. Bella bir süredir, Origami Owl adını verdiği markasıyla aksesuarları, bilezikleri ve küpelerinde Swarovski taşlarını kullanıyor. 

Bu ufaklıkların ortak noktası, büyüklere de çok önemli bir şeyi hatırlatıyor aslında; tek yapman gereken kendine güvenmen!

Paylaş