Sezon Trendlerini Kaçırmamak İçin Takip Etmeniz Gereken 10 Instagram Hesabı

Sezon Trendlerini Kaçırmamak İçin Takip Etmeniz Gereken 10 Instagram Hesabı

Zaman hızla geçiyor ve etrafımızdaki her şey aynı hızla değişiyor. Geçen yıl çok moda olan bir pantolon kesimini bu yıl demode olarak adlandırıp gardrobumuzun derinliklerine itiyoruz. Bir sezon herkes Phuket’e gidiyor sonraki sezon Kuzey Avrupa çılgınlığı başlıyor. Kahvenizi dün Americano tercih ederken bugün iyi Cold Brew demleyen 3. nesil kahveci ararken buluyorsunuz kendinizi. Saçlarınız bir uzuyor, bir kısalıyor, ombreden griye dönüyor.

Bu hızlı değişimi takip etmek için de fenomen olmuş Instagram hesapları trendleri takip edip ilham vermek konusundaki başarılarıyla daha çok takipçiye ulaşıyorlar. Bu ay sizin için Instagram’ın ‘en’lerini inceleyip, her güncel insanın takip edebileceği 10 ‘trendsetter’ hesabını derledik.

1- Who What Wear
Hızlı iletişim ve internetin daha yaygın hale gelmesiyle Milano’da moda olan o harika tasarımları ertesi gün Nişantaşı’nda bulabiliyorsunuz. Peki dünyanın dört yanında neler giyiliyor? Çiçekliler mi ‘in’ çizgililer mi?
1.7 milyon takipçisi ile bizim moda hesabı favorimiz ‘Who What Wear’. Sokak stili, moda trendleri, ünlüler, kırmızı halı ve markaların en sevilen ürünleri ile moda e-dergisi Who What Wear’ı ve Instagram hesabını çok seviyoruz.

who what wear

2- Men With Class
Biz modayı takip ederken, sevdiğimiz centilmen beyler için de en iyileri ‘Men With Class’ hesabından takip ediyoruz. MenWith internet dergisinin Instagram hesaplarından biri olan ‘Men With Class’ 3 milyon takipçisi ile ‘klasik erkek modası’ trendlerini belirliyor. Sokak modası severler içinse, Men With Street Style’ı öneriyoruz.
Minik desenli gömlekler ve ceket içine giyilen kısa yelekler bu yıl da çok moda…

men with class

3- Hair
Son dönemlerde kadınlar, saçları konusunda hem rengi hem de kesimi açısından çok cesur. En güzel örgü modellerini, California sahillerinde güneşten açılmış gibi duran doğal ışıltıları, sert kesimleri veya marjinal renkleri seviyorsanız gündemin gerisinde kalmamalısınız. Biz kuaföre gitmeden önce ‘Hair’ hesabına bir göz atmayı ihmal etmiyoruz. 333K takipçisi ile ‘işte bunu istiyorum’ diyenlerin favori saç hesaplarından biri olacak…

hair

4- Byrdie Beauty
Güzellik ipuçları ve yeni ürünlerden haberdar olmazsak olmaz. Byrdie online bakım ve güzellik dergisinin Instagram hesabı Byrdie Beauty 191K takipçiye sahip. Tırnaklarda favori oje rengi hangisi? Sezonun saç trendi ne? Çok konuşulan cilt bakım ürünleri hangileri? Güzellik tüyolarını estetik fotoğraflarla birleştiren Byrdie Beauty’yi çok seviyoruz.

byrdie beauty

5- BHLDN Wedding
Düğün sezonu yaklaşıyor. Evlenecek kişi siz olmasanız bile gideceğinizi düğünün konseptine uygun kıyafet fikirleri ve düğün, nişan süreçlerine dair ilham alınacak onlarca güzel styling sizi bekliyor.

BHLDN Wedding

6- HomeGoods
Evlerimiz, tarzımızı yansıtan, en kişisel alanlarımız. Etnik, eklektik, modern ya da retro… Eviniz için ilham alacağınız birbirinden şık tasarımlar ve stylingler bulunuyor. 1.4 milyon takipçisi ile ev modası trendlerini sunan hesap evlerimizi daha güzel ve stil sahibi yapmak için fikirler veriyor.

homegoods

7- Pantone
Her yılın Pantone tarafından seçilen bir rengi bulunuyor ve dönemin trendleri, bu renkler ile tamamlayıcı tonlarının etrafında dönüyor. Bu yılın renkleri ‘rose quartz’ ve ‘serenity’. Pantone Instagram hesabı da kartelasındaki renkleri kullanarak oluşturduğu styling fotoğraflarını takipçileri ile paylaşıyor, renklerin birbiriyle kullanımı konusunda fikir veriyor.

pantone

8- National Geographic Travel
Seyahat edip güzel yerler görmeyi seviyor musunuz? Fotoğrafına rastladığınız güzel bir mekan bir sonraki gezi rotanız için ilham oluyorsa National Geographic Travel ile doğru adrestesiniz. 9.7 milyon takipçisi ile en çok takipçisi bulunan Instagram hesaplarından biri NatGeo Travel.

nat geo

9- Specialty Coffee Cups – Acme & Co
Kahve severleri de unutmadık. Son dönemlerin içecek trendlerinden biri haline gelen 3. nesil kahveciler, hem farklı demleme çeşitleri hem de zevk sahibi sunumları ile kahveyi sadece bir içecek olmanın ötesine geçiriyor. Kahve fenomenleri mekan önerileri verirken, baristalar çekirdek, demleme ve içim konusunda bilgilerini paylaşıyor. Birçok kahve hesabı takip ediyoruz ama favorimiz Specialty Coffee Cups. Baktıkça kahve içip, fotoğraf paylaşmak isteyeceksiniz…

1462060800-6b5b856e79f1593b5d14119a81129835

10- Jamie Oliver
Son dönemlerde ‘foodie’ diye bir kavram girdi hayatımıza. Sadece yemek tarifleriyle sınırlı kalmayıp, faydaları hakkında bilgi veren çok sayıda Instagram hesabı var. Bunu görsel bir şölenle bize sunan şefler ve ‘nerde ne yenir’ öğrendiğimiz foodie’ler… Farklı kültürlerden, lezzetli yemekler sunan Jamie Oliver 4.3 milyon takipçisi ile Instagram fenomeni ünlü bir şef. Biraz iştahınız açılacak…

jamie oliver

Paylaş