Mevsim Geçişlerinde Cilt Bakımı

Mevsim Geçişlerinde Cilt Bakımı

Cildinizin sağlığı ve nemliliğinin doğru orantılı olduğunu biliyor musunuz? Vücudun %80 civarında suya sahip olduğunu düşünürsek, sıvı yoluyla aldığımız su kadar dışarıdan tatbik ettiğimiz nemliliğin de önemini kavrayabiliriz. Sadece içeriden hücrelere taşınan su, yeterince sağlıklı ve ışıltılı bir cilde sahip olmak için yeterli değil.

Cilt tiplerimiz birbirinden farklı olabilir, ihtiyaç duyduğumuz nem oranı da değişkenlik gösterebilir ancak bu, her cildin nemlendirilmesi gerektiği gerçeğini değiştirmez. Kuru ciltler için yoğun nemlendiricili kürler uygulanırken karma ciltler için özel olarak formüle edilmiş ürünler kullanılmalıdır. Yağlı bir cilde sahipseniz, akne oluşumunu önlemek ve gözenek dengesini korumak için yağlı ürünlerden kesinlikle uzak durmanız gerekiyor. Yaşa bağlı anti aging kullanımında da yüz tipi ve maksimum onarıcı faydası birlikte değerlendirilmeli. Size en uygun ürünü bulmak için cilt bakım uzmanına ya da bir dermatologa başvurabilirsiniz.

nemlendirci

Teniniz, dış etkilere maruz kalmadığı durumlarda kendi ışıltısını ve canlılığını koruyabilir. Ancak şehir hayatındaki hava kirliliği, kullanılan makyaj malzemeleri, güneş ışınları ve hava değişimi cildin doğal yapısını bozarak deformasyonlara sebep olur.

Özellikle mevsim geçişlerinde vücuttaki su dengesinin de değişmesine bağlı olarak ciltte kurumalar, pullanmalar ve susuzluğa bağlı küçük kırışıklıklar meydana gelebilir. Bu dönemlerde sıvı tüketimini de arttırmak cilt sağlığınıza katkı sağlayacaktır.

Paylaş