Maden Suyundan 5 Sağlık Haberi

Maden Suyundan 5 Sağlık Haberi

Şahane bir davet sofrası… Şık kadehler, göz doyurma hızıyla damak çatlatma hızı arasında saniyeler olan, davetkar lezzetler… Bol kahkahalı sohbetler eşliğinde enfes yemekler yendi… Yerken hava hoş da, sonra sahne sırası ‘minik mide heyecanları’na gelebiliyor ve midemizdeki rahatsızlık, yemeğin büyüsünü bir anda yok edebiliyor. İşte böyle durumlarda şık sofraların mide dostu koşuverir imdadımıza; maden suyu! Bugüne kadar mide dostu olarak bildiğimiz ve yemeklerden sonra olmazsa olmaz kategorisine soktuğumuz maden suyunun başka marifetleri de varmış meğer. Sizin için listeledik!

1- 3 Beyazın En Sinsisi; Tuz!
Vücutta bulunan tuz fazlalığı, bizi bitkin, yorgun ve her daim şişkin yapabilir. Maden suyu iyi bir dengeleyicidir bu konuda. Vücutta biriken fazla tuzun atılmasına yardımcı olur, mideyi bu hezimetten kurtarır.

2- İstenmeyen Gamzeler!
Gamze, gamze; hani şu özellikle bacak kısmında portakal kabuğu kıvamındaki şeyler. Selülit derler ama yok yok gamze diyelim biz, o kadar acımasız olmayalım. İşte o gamzelerin oluşumunu engelliyor maden suyu. İçindeki mineraller, vücutta yağ yakımını hızlandırıyor ve olası sorunları önlüyor.

1446336000-e376ff189a6851d15e60ab4d95d62355

3- Cildindeki Yağlanma Yüzünden Kendini Cinnet’e 5 Kala Hisseden?

Hissetmeyin, kolayı var. Her gün 1 şişe maden suyu içmeniz, cildinizdeki fazla yağı alır ve daha sağlıklı olmasını sağlar. Öyle kurur diye de endişelenmeyin, sadece fazla yağı alır ve cildinizi ayna gibi pürüzsüz yapar.

4- Doğal Maske Müptelalarına…

Eğer her zaman doğaldan yanaysanız, buyurun size doğal tonik. Buz kalıplarını maden suyu ile doldurup, bir tülbent yardımı ile yüzünüzde gezdirebilirsiniz. Aman dikkat, soğuk yanığı olabilir bu nedenle önce doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin. İsterseniz tonik olarak da kullanabilirsiniz. Ardından günlük nemlendiricinizi uygulayın ve sabaha pırıl pırıl bir cilt ile uyanın.

1446336000-855bbfdc907aa89f84c3465c038b30fb

5- Kalori mi? Maden Suyu Halleder!

Düşünün ki bir şişe maden suyu içiyorsunuz; cildinizi güzelleştiriyor, sağlığınızı düşünüyor, kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlıyor ve yetmezmiş gibi tüm bunları yaparken birazcık bile kalori içermiyor! Evet, güzel haber; maden suyu kalorisizdir.

5 maddede toparlıyoruz ancak sanmayın ki bu kadarla sınırlı kalıyoruz. Macro&More bu ay da dopdolu! İsterseniz önce Macrocenter raflarındaki birbirinden güzel maden sularından ikram edelim, sonra geri kalan konularımızla ilerleyen sayfalarda yeniden buluşalım…

Paylaş