Klasik Tiramisu

Hazırlanışı:

Derin bir kasede Mascarpone peyniri, yumurta sarıları ve pudra şekerini, homojen bir krema elde edene kadar, mikser yardımıyla çırpın. Mascarpone kremasını buzdolabında dinlenmeye bırakın.

Sıcak su ve nescafe sert bir kahve hazırlayın. Hazırladığınız kahveye toz şekeri ilave edin; şeker tamamen eriyene kadar karıştırın. Eğer kullanıyorsanız, likörü de şekerli kahveye ilave edip karıştırın.

Baton bir kek kalıbının iç yüzeyini streç film ile, kenarlardan sarkacak şekilde, kaplayın. Kedi dili bisküvileri kahve karışımına batırıp ıslatın (Bisküvilerin parçalanamsını engellemek için sıvı içinde uzun süre tutmamaya dikkat edin.) ve kek kalıbının tabanını bir kat bisküvi ile döşeyin. Üzerine Mascarpone kremasının yarısını eşit şekilde yayın. Bir kat daha kedi dili bisküvi döşeyip kalan kremayı da üzerine yayın. Kremanın üzerine üçüncü kat kedi dili bisküviyi yerleştirdikten sonra kalıbın kenarlarından sarkan streç filmi üzerine kapatın. Tiramisu’yu buzdolabında 3-4 saat bekletin. Tiramisu’yu kalıptan çıkarıp uygun ebatta servis tabağına aktarın. Üzerine kakao serpin. Taze frambuaz ile süsleyip dilimleyerek servis edin.

Paylaş