Sağlık Deposu Karakılçık Bulguru Yemek İçin 6 Önemli Sebep

Sağlık Deposu Karakılçık Bulguru Yemek İçin 6 Önemli Sebep
Bulgur, sağlıklı beslenenlerin vazgeçilmez besinlerinden biri.
Günümüz bulgurlarından besin değeri, mineral ve vitamin bakımından yaklaşık altmış kat daha fazla kaliteli olan, çok sevilen bir buğdaydan elde edilen bulgur çeşidi var; karakılçık bulguru.
Karakılçık bulgurunun kendine has rengi, kokusu ve lezzeti, iklimi ve toprağın kalitesi bakımından oldukça zengin bir bölge olan Amik Ovası’nda geleneksel yollarla üretilmesinden geliyor.
Peki neden karakılçık bulguru tercih edeyim diye mi düşünüyorsunuz?
İşte size karakılçık bulgurunu beslenmenizin önemli bir parçası haline getirmeniz için 6 önemli sebep.
1. Diyet lifleri ve manganez açısından zengin olan karakılçık bulguru sağlıklı öğünleriniz için en iyi tercihlerden biri.
2. E ve B vitaminleri kompleksini içermesi beyin sağlığı için oldukça faydalı. Karakılçık bulguru, gerekli vitaminleri sağlayarak beynin fonksiyonlarını daha iyi bir şekilde yerine getirmesini sağlıyor.3. İçerdiği yüksek lif oranınından dolayı uzun süre tokluk hissi veriyor.4. Magnezyum ve manganez mineralleri açısından zengin olduğu için kemiklerimizi korumaya birebir.

5. Anti-enflamatuar etkisi olan yiyeceklerin arasında başrolde olduğu için bedenimizi rahatlatıyor ve koruyor.6. Selenyum açısından zengin olduğu için cildin beslenmesini sağlıyor.

Paylaş