İstanbul Caz Festivali Yine Dopdolu!

İstanbul Caz Festivali Yine Dopdolu!

200’ü aşkın sanatçı, 20’den fazla mekan ve 50 konseri 27 Haziran – 25 Temmuz tarihleri arasına sığdıran 23. İstanbul Caz Festivali, efsane isimleri bir araya getiriyor.


Efsane İsimler Caz Festivali’nde!

Anadolu yakasında “Parklarda Caz” ve “Gece Gezmesi” etkinlikleriyle şehirde caz havası estirecek olan festival, Nile Rodgers, Damon Albarn, Suriyeli Müzisyenler Orkestrası, Kamasi Washington, Ernest Ranglin, Hugh Coltman gibi isimlerin yanı sıra caz, funk, dünya müziği, blues ve rock’ın çarpıcı isimlerini ağırlayacak.

Şehrin Dört Bir Yanında Caz Esintisi

Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi, Fenerbahçe Parkı, Fenerbahçe Khalkedon, İstanbul Erkek Lisesi Bahçesi, KüçükÇiftlik Park, Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi, Salon İKSV, Uniq Açıkhava Sahnesi, Zorlu PSM Ana Tiyatro ve Drama Sahnesi, Almanya Sefareti Tarabya Yazlık Rezidansı, Avusturya Kültür Ofisi Bahçesi, Beykoz Kundura Fabrikası ile Bomontiada festivale ev sahipliği yapacak mekanlar arasında.

Yaşam Boyu Başarı Ödülleri

“Türkiye Caz Tarihinde Işıksız Kalanlar” albümünü kazandıran usta Özdemir Erdoğan ve  TRT Radyo ve Caz Orkestrası’nda çalan, Türkiye’de ilk defa dört müzisyeni bir araya getirerek İstanbul Saksafon 4’lüsünü kuran Ergüven Başaran, bu yıl Yaşam Boyu Başarı Ödülü’ne layık görülen ustalar.

23. caz festivali

Paylaş