İlkbahar Sofra Dekorasyon Fikirleri

İlkbahar Sofra Dekorasyon Fikirleri

Hava ısınmaya başladı, güneş en cömert haliyle göz kırpıyor bize. Çeşit çeşit çiçekler açıyor her yerde ve sanki her gün daha renkli, daha cıvıl cıvıl oluyor. ‘Günaydın’larımıza, sabah kahvelerimize, yemek saatlerimize de bahar gelsin istiyoruz. Öyleyse sofralarınıza da çiçek açtıracak dekorasyon fikirlerine birlikte göz atalım…

sofra dekorasyon

Kullanılmış şişeleri hasır ipler ve dekoratif aksesuarlar ile değerlendirip sofralarınız için renkli çiçeklere yuva olmalarını sağlayabilirsiniz. İlkbaharın doğal güzelliğinden ve pastel tonların eşsiz tonlarından ilham alabilirsiniz.

1462060800-acd88bb396f89069d9be3b45da330d1b

Yemeklerinize mutluluk katarken, sofralarınıza da geometrik desenlerin neşesini ekleyin. Navy renkler ile sarının uyumu size de huzurlu bir liman şehrindeki akşam üstü telaşını anımsatmıyor mu?

sofra dekorasyon

Minik kavanozlara yerleştirilen tealight’lar ve kurutulmuş kır çiçekleri akşamüstü yemek saatlerinizi ve keyifli sohbetlerinizi doyulmaz hale getirebilir. Küçük kır çiçeklerinin oyunbaz gölgeleri eşliğinde sevdikleriyle vakit geçirmeyi kim istemez ki?

sofra dekorasyon

Renkli kahvaltı sofralarını seviyor musunuz? Eminiz, Pazar kahvaltısı için ziyaretinize gelen misafirleriniz de böyle bir sunuma bayılacaktır. Mavinin ve lalelerin güzelleştiremeyeceği sofra düşünemiyoruz.

sofra dekorasyon

Terrarium house’lar için sıkça tercih edilen cam fanusları büyük gül goncalarının sofranızı renklendirmesi için kullanabilirsiniz. Açık hava etkinliklerinizde uygun alanlara asarak da kullanabilirsiniz. Belki bazılarına küçük mumlar koyup ışık kaynağı olarak kullanmak istersiniz. Romantik bir ortam yaratmak isterseniz, güllerin dibine beyaz inciler yerleştirmek harika bir görünüm sağlayacaktır.

1462060800-cd6d4fb306ed0091d5ff1fb7b48df425

Merkezine görkemli bir çiçek yerleştireceğiniz yuvarlak masanız çay saatleri ve sıcak sohbetler için ideal. Peki bu sofrayı metalik dokunuşlar ve vintage porselenler ile göz alıcı kılma fikrine nasıl bakarsınız? Dingin, asil ve stil sahibi…

Bol çiçekli sofralarınızda, sevdiklerinizle keyifli saatler geçirmenizi diliyoruz…

Paylaş