Gurme Bebekler!

Gurme Bebekler!

Son trendlerden biri de ‘havalı bebekler’ için. Milenyal anne babalarının sağlıklı yaşam kodlarını ve maceracı ruhlarını almaları, onları geleceğin bilirkişilerinden yapıyor.

Nisan 2017’de New Yorklu West Village’daki kafe Nourish Kitchen, Nourish Baby’yi çıkardı. Üyelikle kayıt olunan bu serviste bebeklere organik ve lokal malzemelerle hazırlanan siyah Kore pirincinden bir mama servis ediliyor. Bu servisin ücreti ayda 475 dolara kadar çıkabiliyor. Ünlü takipçileri de var tabii ki; mesela Olivia Wilde… 

funny baby girl eating food on kitchen

Diyetisyen ve Nourish kurucusu Marissa Lippert diyor ki, bu servis yaşları 25 ila 40 arası değişen yeni ebeveynlerin ilgisini bir hayli çekiyormuş. Bu yaş aralığı tahmin edersiniz ki müthiş bilinç sahibi: neyi nereden almaları gerektiğini çok iyi biliyor. Çünkü bu yaş grubu için sağlıklı yaşam ve temiz beslenmek, her şey demek.

1514764800-78421ae789a589e5dcc62784979ae0ff

Nourish Baby’nin Bauhaus ilhamlı paketi de tasarıma verdiği önemli, sadece çocukların değil, yetişkin dünyasının da kapısını tıklatıyor. Bu servise benzer girişimlerden Kaliforniyalı Yumi ve İngiltere’deki Young Gums da, çocuk sahibi milenyallerin temiz ve işlenmemiş gıda meraklısı olanlarına el sallıyor. 

Bir dip notla bitirelim: Google’ın araştırmasına göre 10 milenyalden 8’i, çocuklarını ‘en yakın arkadaşlarından biri’ olarak kabul ediyor. Bu da demek oluyor ki, önümüzdeki yıllarda çocuk lüksünün geldiği nokta, kesinlikle ve kesinlikle milenyal dünyasının bir yansıması olmak zorunda. 

P.S. Bu arada Macrocenter’da akıllı bebekler için neler mi var? Neler yok ki! Aşağıdaki liste aradığınız şey olabilir!

 

Sıla Güven / FB Macro&More

Paylaş