Fonksiyonel Çay Nedir?

Fonksiyonel Çay Nedir?


Siz de bizim gibi şifayı doğal bitkisel kaynaklarda arayanlardansanız bitki çaylarının faydalarını yakından takip ediyorsunuzdur… Uykuya yardımcı olan, sindirimi kolaylaştıran, metabolizma hızlandıran, soğuktan koruyucu özellikleri olan, detoksa yarayan çayların bir poşette harmanlanmasına ise ne deniyor biliyor musunuz? Fonksiyonel Çay!  

Kısa bir tanımla açmamız gerekirse, bu çaylar, faydalı bitkilerin bir araya gelmesiyle yaratılan, belirli bir ihtiyaca yönelik çözümler sunan özel karışımlar. Örneğin; papatya çayı rahatlamaya, yeşil çay metabolizmayı hızlandırmaya, rezene çayı midemizi rahatlatmaya yardımcı oluyor. Fonksiyonel çaylar belirli amaçlara yönelik olarak hazırlandıklarından, rutin ve tek bir amaca yönelik çay içmek yerine; belirli zamanlarda belirli ihtiyaçları karşılamak için çay içmeyi teşvik ediyor.

‘Şifalı’ fonksiyonel çayların Türkiye’deki en iyi temsilcilerinden biri olan Herby’nin detoxtan uykuya bir çok ihtiyaçlarınıza yönelik fonksiyonel çay alternatifleri var. Bu ayın öne çıkan ürünü Herby Bodyguard Tea ise bizi daha zinde, arınmış ve tazelenmiş tutarak, soğuk havalarda sıcacık bir koruma sağlıyor.

Paylaş