Fesleğen Severlere!

Fesleğen Severlere!
Elinizin altında nefis tarifleriniz için hazır soslar olması büyük ölçüde işi halledebiliyor değil mi? Ama hazır fesleğen sosu dendiğinde birkaç önemli nokta var.

Lezzetli olması, içindeki malzemelerin gerçek yiyeceklerden oluşması ve kaliteli olması son olarak da farklı tariflerde kullanılabilir nitelikte olmaları.

Bu noktada lezzetli mi lezzetli İtalyan menşeili Sacla giriyor devreye. Makarna sosu olarak kullanılacak gibi gözükseler de, aslında onları birçok farklı tarifte kullanmanız mümkün. 

İşte size İtalyan lezzeti Sacla’yı kullanmanız için nefis tercihler:

Kuşbaşı etiniz var, soğanı kes, sarımsağı soy, havuç doğra, kereviz bul… Hiç birine gerek yok. Atın tencereye etleri, zeytinyağında biraz pembeleşsinler. Dökün üzerine Sacla’nın fesleğen sosunu. Karıştırın. Kaynasın, ateşi kısın, biraz sonra… Mmm… delikates!

Zaman yok, misafir geliyor, buzlukta karides var, dolapta Sacla’nın nefis fesleğen sosu var. Krema var mı acaba?

Evet! Var. Geniş bir tava, zeytinyağı, içine karidesler, soteleyin. Üzerine Sacla’nın sosu, kaynasın biraz. Üzerine bir kutu çiğ krema, tadına bakın tuz gerekebilir. Servis zamanında pilav, yanında Sacla fesleğen soslu karides, biraz maydonoz makasla irice kesilmiş… Afiyet olsun.

Krüdite, çiğ sebzeler, cips… Yemek öncesi aperatiflerin yanına ufak bir ikram yapmak istiyorsunuz. Sebzeleri ve cipsleri tabaklara yerleştirin. O arada blender’ın içine süzme yoğurt ve Sacla fesleğen sosu koyun. İyice karıştırın. Leziz bir dip sos.

Çocuklar fesleğen soslu makarna istediler. Tencere, zeytinyağı, tavuk soteleyin. Hoooop, Sacla sos girsin. Karıştırın, kaynama noktasında tamamdır. 

İşte size Sacla’nın nefis fesleğen sosunu kullanmanız için birkaç fikir. Tabii ki burda bitmiyor ama. Kullanın hayal gücünüzü, yaratın şipşak tariflerinizi.

Buon Appetito!
Paylaş