Evinize Ferahlık Getiren Oda Kokuları

Evinize Ferahlık Getiren Oda Kokuları

Mevsim değişirken evinizin havasını da değiştirmek isterseniz, odalarınıza taze kır çiçeklerinin kokularını taşıyacak oda kokuları hazırlayabilirsiniz. Macro&More editörleri, kendi mükemmel koku karışımızını hazırlayabilmeniz için temel noktaları yazdı ve seveceğiniz kokuları kombinlemeniz için size özgürlüğün kapılarını açtı.

Evinize taze bir hava getirecek difüzörler için temelde yapmanız gereken 1/2 bardağı dolduracak kadar baz yağı birleştirip 50 damla kadar uçucu yağ eklemek. Nasıl yapacağınızı öğrendikten sonra sadece hayal gücünüz ve evinizi doldurmasını istediğiniz kokuları seçmek kalıyor.

Baz yağlar, evde kullanılan difüzörlerin bel kemiğidir. Bu yağ, kullanmayı seçtiğiniz uçucu yağların havaya karışmasına yardımcı olan en temel maddedir. Bunun için doğal yağları tercih edebilirsiniz. Hindistan Cevizi Yağı, Badem Yağı, Üzüm Çekirdeği Yağı gibi…

Baz yağların seçiminde yağın inceliği de önemli bir faktör. Yağ ne kadar ince yapılıysa, kamışların ucundan odaya yayılıp havayı yenilemesi o kadar kolay olur.

Eğer kokunuzu şeffaf bir kap içinde kullanacaksanız, yağın rengi de sizin için belirleyici bir faktör olabilir. Bir çoğu, dekoratif açıdan tercih etmeyeceğiniz koyu sarı bir tonda olabilir. Hoş bir görünüm için renkli cam kapları tercih edebilirsiniz.

Baz yağın ardından evinizin kokusunu belirleyecek uçucu yağ seçimine geldiğinizde tamamen özgür davranabilirsiniz. En sevdiğiniz kokuları karıştırıp kendi favori kokunuzu bulacağınız alan burası. Çam, nane, lavanta, gül kokularının yanı sıra otantik notalar seviyorsanız tarçın, sandal ağacı gibi seçenekleri de değerlendirebilirsiniz.

Hangi kokunun birlikte daha çok yakışacağını denemenin pratik yollarından biri de uçucu yağların kapaklarını çıkarmak ve ve havada kısa bir tur attırmak. Birlikte havaya salınan kokuları deneyimleyerek en iyi uyumu bulabilirsiniz. Favori kokunuzu bulmak için denemekten yorulmayın…

İsteğe bağlı olarak içerisine alkol de ekleyebilirsiniz. Yağ karışımınız yoğun ise, kokunun kamışlardan daha kolay yayılmasını sağlamak için alkol ile inceltmek en çok tercih edilen yöntemlerden biri.

Aradığınız karışımı bulunca şık bir şişe içine döküp, koku yayıcı kamışlar yardımı ile evinizin aylarca güzel kokmasını sağlayabilirsiniz.

Ya da Macrocenter’in bol çeşitli dünyasından evinize en uygun kokuyu hemen satın alabilirsiniz.

Oda kokusu ürünlerine göz atmak için tıklayın…

Paylaş