Evde Uygulayabileceğiniz Detoks İpuçları

Evde Uygulayabileceğiniz Detoks İpuçları

1406851200-5f487e7792b5783e00f16629b96b2eb4

Macrocenter son yılların popüler bir rejim ya da ‘yenilenme’ yaklaşımı olan #Detoks’u bu haftaki araştırma dosyasına aldı!

Rejim denildiğine bakmayın, asıl amaç kilo kaybetmek değil… Hedef arınmak ve vücudumuzda birikmiş olan toksinlerden kurtulmak.

1406851200-55d2797cdb19f3194e79cec7eb55e9f8

Detoks uygulamak için illa ki bir paket satın almanız ya da bir programa katılmanız gerekmiyor. #Macrocenter’ın  sizler için hazırladığı bu dosyadaki ipuçlarından faydalanarak, kendi detoks yiyeceklerinizi seçip, ‘yapmamanız’ gerekenleri öğrenerek kendinize özel bir detoks programı oluşturabilirsiniz.

Dışarıdaki etkenler, çevre kirliliği derken, farkında olmadan çok fazla toksini bünyemizde topluyoruz. Artık bu toksinlere güle güle demenin zamanı geldi!

İşte evde kolayca uygulayabileceğiniz detoks ipuçları…

1406851200-25467b6a2504f43b26da1c7f3cfbea80

Bir Liste Yapın

Haftalık bir yemek ve alışveriş planı oluşturun. Bunu yaparken sağlıklı ve detoks etkisi yaratan besinler seçin.

Mutlaka Doktorunuza Danışın

Diyet veya egzersiz programınızda yapacağınız büyük değişlikleri mutlaka doktorunuza danışın.

 Neden Detoks?

Her gün ister istemez bünyemize toksinler topluyoruz. Detoks yapmak vücudun kendi arınma mekanizmasına yardımcı oluyor.

Tamamlayıcılar

– Yürüyüş

– Koşu

Ortalıktan kaldırın

– Şeker

– Alkol

– Kafein

Yeniden Düzenleyin

– Egzersizler

– Diyet listesi

Yukarıda belirtilen gıdalar genelde detoks smoothie’leri içerisinde kullanılıyor. Smoothie’ler çiğ beslenme (raw food) akımının olmazsa olmaz içecekleri. Siz de blenderınızı kullanarak, birbirinden sağlıklı Smoothie’ler hazırlayabilirsiniz.

1406851200-f41eb7b34ddd714ea5351c00ddf73284

Tekrar belirtelim ki detoks yapmanın amacı kesinlikle kilo vermek değildir… Asıl amaç arınmaktır ve bu arınma sadece fiziksel değil aynı zamanda da ruhsal ve zihinsel arınmadır.

Şehir hayatından dolayı toksinlerden ne kadar kaçsak da tam anlamıyla kurtulamıyoruz ama en azından bünyemizde biriktirmeyi durdurabiliriz…

Unutmayın, vücudumuzda biriken tüm bu toksinler çeşitli hastalıklara davetiye çıkarıyor!

O zaman haydi artık bu toksinlere DUR diyelim!

Vücutlarımız bize doğanın birer armağanı ve onu en iyi şekilde korumak da tabii ki bizlere düşüyor! Tek yapmamız gereken yukarıdaki infografikte yer alan ipuçlarına biraz kulak verip beslenme düzenimizi baştan yaratmak ve buna ek olarak da stresten uzak durmak!

Unutmayın! Arınmak için sadece beslenme düzeninizi değiştirmeniz de yeterli olmayacaktır. Tam anlamıyla bir arınmayı yakalamak için, mümkün olduğunca stresten, olumsuz düşüncelerden, kaygıdan, öfke ve nefret gibi olumsuz duygu ve hislerden uzak durmanız gerekiyor… Birilerine karşı duyacağınız öfkenin, bazen yediğiniz bol şekerli bir tatlıdan daha tehlikeli olabileceğini ve size daha çok zarar verebileceğini aklınızdan çıkartmayın.

Eylül ayını arınmış bir vücut ile karşılamaya hazır mısınız? Bu toksin savaşının içerisinde kalmış şehirliler olarak arınmayı hak ediyoruz!

Düzenli yapacağınız detokstan sonra hissedeceğiniz ruhsal ve fiziksel hafiflemeye siz de inanamayacaksınız!

Hepinize sağlık ve mutluluk dolu günler 🙂

 

Paylaş