Bahçenizi 48 Saatte Mükemmel Bir Hale Getirebilirsiniz!

Bahçenizi 48 Saatte Mükemmel Bir Hale Getirebilirsiniz!

48 Saatte Mükemmel Bir Bahçe!
Sıcak havalardan hepimizin dışarıda vakit geçirmeyi istediğini biliyoruz… Bu havanın keyfini kusursuz görünen bir bahçe ile çıkarmaya ne dersiniz?

Hafta sonu bahçenizin peyzajını hazırlamak ve çimlerinizi biçmek için mükemmel bir zaman! Büyük bir peyzaj projesi olmasa da, 2 günde küçük ama güzel bir değişime imza atabilirsiniz. Sizin için hazırladığımız büyük fark yaratacak basit fikirleri mutlaka okumalısınız.

1. Sınırlarınızı Rengarenk Çiçekleriniz Belirlesin!

 

Yaz mevsimi parlak ve canlı renklerin zamanı! Bahçenizde yürümek için ayırdığınız alanların sınırlarını bu rengarenk çiçeklerle belirlemeniz kolay bir hafta sonu projesi olabilir. Tasarımınızı yaratmaya farklı yükseklik ve renklerde çiçekler seçerek başlayabilirsiniz. Yerinizi ve çiçeklerinizi seçtikten sonra, toprağı dikkatlice doldurarak yemyeşil ve dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz. Daha sonra sulayın ve anın tadını çıkartın. Hepsi bu kadar!

 

2. Bahçenizin En Güzel Köşesini Siz Belirleyin!

 

Bahçenizi dramatik ve heyecan verici bir odak noktasıyla farklılaştırın. Bu, büyük bir çömlek veya su çeşmesi, bir kuş bahçesi, tezgah veya çiçeklerle dolu vintage dev bir saksı gibi herhangi bir şey olabilir. Size heyecan veren ve evinizin stili ile birleşen bir parça seçmeye özen gösterin. Ardından, bir yer seçin ve başkalarının da hayran kalacağı bir odak noktasına yerleştirin! Hepsi bu kadar!

 

3. Peyzaj Aydınlatması Kurun.

 

Bahçenizdeki bir geçite ya da peyzajlı bir alana kuracağınız ışıklandırmanın ne kadar büyük bir fark yarattığını göreceksiniz. Aydınlatma kurmanın en kolay ve ekonomik yolu, güneş enerjisi ile çalışan küçük armatürlerdir. Kablo ve elektrik ile bir bağlantısı olmayan armatürlerin kurulumu oldukça kolay.  Satın aldığınız aydınlatmalarını için doğru zemin seçmeniz önemli. Güneş ışığı alan bölgelere yerleştirdiğinizden emin olun. Artık geceleri aydınlık bir yürüyüş yoluna ve aydınlık bir bahçeye sahipsiniz! Hepsi bu kadar!

 

4. Peyzajını Düzenle!

 

Bahçenizde dilediğiniz yeri seçin ve etrafında taşlarla bir alan oluşturun. Birkaç cm derinliğindeki alanı çakıl taşları ile doldurun.  Projeyi bitirmek için çukur alanı daha fazla taş ile doldurun, peyzajınıza yepyeni bir boyut kazandırın! Hepsi bu kadar!

Paylaş