Baharı Sağlıklı Karşılayın!

Baharı Sağlıklı Karşılayın!

Yoğun ve yorucu geçen bir kış dönemi sonu… Artık bahar vakti, doğa uyanmaya başladı bile! Siz de doğaya ayak uydurun ve tüm kış boyu uykuda kalan bedeninizi, sağlıklı çorba ve sularla harekete geçirin. Bir çok makro besin, yani günlük hayatta tükettiğimiz besin grubları, size şeker, kalori ve toksin olarak geri dönüş yapar. Bunun yanı sıra makro besinler içerisinde yer alan ve vücudun esas ihtiyaç duyduğu mikro besinlere, her zaman ulaşamayız. Yenilenmenizi sağlayacak çorba ve aromalı sular için hafif ve sağlıklı hazırlama yöntemleri sayesinde makro besinlerin kötü taraflarından uzaklaşıp bedeninizin ihtiyaç duydugu mikro besinlere (vitamin, mineral, iz elementler) erişebileceksiniz.

Vücuttaki hücreler, optimal işlev göstermek için mikro besin maddelerine (vitamin ve mineraller) ihtiyaç duyar. Hücreler yeterli mikrobesin aldığında, enerji dolu ve mutlu hissedersiniz. Öte yandan birçok gıda, makro besinlerden kalori sağlar, ancak temel mikro besin hücrelerinden yoksundur. Makro besinleri , zayıf beslenme ve işlenmiş gıdalar şeklinde karakterize edebiliriz. Bu konuda bilgili, pek çok beslenme uzmanı temizleyici, hızlı ve sindirilebilir bir işlemle, sindirim kanallarımızda kalan toksinleri temizlemek için sıvı kullanmamızı destekler.

Sağlıklı bir çorba ve detoks sularınız için, özellikle bu dönemde ıspanak mükemmel bir tercih. Niasin, pantotenik, piridoksin, riboflavin, tiamin, A vitamini, C vitamini, E vitamini, K vitaminleri ile son derece zengin bir besin. Bu, sizi tazelemek ve zinde hissetmeniz için mükemmel bir kahraman. Detoks sisteminizde kullanacağınız bir diğer kahraman da havuç! Kalp rahatsızlıklarının önüne geçmesi, kanser hüçlerine karşı mükemmel bir savaşçı olması ve hepimizin bildiği, gözler için olan faydalarını saymıyoruz bile.

Detoks sisteminizin için kullanacağınız malzemelerin organik olmasına özen gösterin, belki alternatif kaynak suyu yerine alkali sulara yönelebilirsiniz de. Lezzetli sular hazırlamak için meyve ve sebzelerinizi bir gece önceden dilimleyip suyunuza eklerseniz, sabah sizi lezzet dolu bir şişe karşıalayacak. Daha fazla doğal ve zinde tarif, öneri ve lezzetler macromore.com’da.

Paylaş