Güzellik İçin Badem Sütü

Güzellik İçin Badem Sütü

Badem sütü artık neredeyse inek sütü kadar popüler. Başta inek sütüne alerjisi olanlar ile beraber, birçok kişi bu tür vegan sütlere yöneliyor. Latte’lerden kek tariflerine, beşamelden salata soslarına kadar her türlü tarifte kullanılabiliyor badem sütü.

Peki bu sütü başka ne için kullanabilirsiniz biliyor musunuz? Güzellik!

İşte size badem sütünü güzellik iksiri olarak kullanabileceğiniz 8 farklı durum.

1. Badem sütünü yüzünüze sürebilirsiniz. Badem sütünün içindeki antioksidan ve yağlar hücrelerinizi korurken cildinizi nemli ve yumuşacık tutar.

2. Badem sütü E vitamini açısından çok zengin olduğundan dolayı saçlarınızı uzatmaya yardımcı oluyor.

3. Mutfak robotunda 1 çorba kaşığı yulaf ezmesi ile 3 çorba kaşığı badem sütünü karıştırdıktan sonra yüzünüze maske olarak sürün. On beş dakika bekledikten sonra su ile durulayın. Pırıl pırıl parlayan yumuşacık bir cildiniz olacak.

4. Badem sütünün içindeki E vitamini, birçok yüz temizleme losyonlarında kullanılıyor. Bu sütün içine bir pamuk batırarak aynı işlemi daha doğal bir şekilde yapabilirsiniz.

5. Badem sütü içtiğinizde saçlarınız ile aynı zamanda tırnaklarınızıda beslemiş oluyorsunuz. Sık sık tükettiğiniz taktirde tırnaklarınızın kuvvetlenmesine yardımcı olacaktır.

6. Cildinizde kuruluk varsa, nemlendiricinizin altına önce badem sütü sürün, kuruduktan sonra nemlendiriciniz ile tamamlayın.

7. Badem sütü saçlarınızıda nemlendiriyor. Bir blender içinde 1 muz, 1/4 su bardağı badem sütü ve 1 tatlı kaşığı balı karıştırın. Saçınızı şampuanladıktan sonra bu saç maskesini sürün, 5 dakika bekleyin ve durulayın.

8. Bedeninizi beslemek, kol ve bacak bölgelerini nemlendirmek için küvetinizi doldurun, içine 3 su bardağı badem sütü ekleyin ve 15-20 dakika keyif yapın. 

Hadi şimdi doğru Macrocenter’a badem sütü alışverişine!

Kaynak: https://beautymunsta.com/10-beauty-benefits-of-almond-milk/

 

Paylaş