Ama Bu Piknik Çok Şık!

Ama Bu Piknik Çok Şık!

Yaz sıcaklarıyla savaşmak yerine doğayla barışmayı seçin. Sepetinizi hazırlayın, pikniğe gidiyoruz!

Bayramın son gününü açık havada piknik yaparak geçirin..Ve yaz sıcaklarından yakınmaktan vazgeçin,doğayla buluşmak için yola çıkın: Pikniğe gidiyoruz!

Peki kim demiş bir piknik sadece sandviç ve bir kutu içecekle olur diye? Dantel örtüler, porselenler, leziz ve çeşitli yiyecekler, gümüşler… #kutlamayadeğer bir hafta sonu deneyimi için eşi benzeri olmayan bir piknik, dostlarınıza mükemmel bir sürpriz olacak. Hazır mısınız?

1404172800-c60106bd33c7531f844e6758c6f9fddf

O halde yaz bitmeden piknik rotalarınızı belirleyin ve yola koyulun. Belgrad Ormanı ya da Polonezköy, size şehirde olduğunuzu unutturacak seçeneklerden. Şehirden uzaklaşmak istemiyorsanız, Yıldız Parkı da merkezi bir alternatif olarak sizi bekliyor.

Mekan seçiminden sonra şimdi sıra alışverişte..En yakın #Macrocenter’a uğrayın ve züccaciye reyonundan birbirinden şık servis gereçlerinden, raflarda keşfetmenizi bekleyen çeşit çeşit yiyecek ve içeceklerden, Homemade  markalı meze çeşitlerinden seçimlerinizi yapın.

1404172800-1abaf3d16238a5599f4324cc13139a44

Geçtiğimiz ay, Macro&More ekibi, şık bir piknik düzenlemek için İstanbul Yıldız Parkı’nda bir araya geldi. Tahta piknik masası üzerine serdiğimiz tiril tiril dantel örtü rüzgarla hafifçe dans ederken, biz de gümüş renkli katlı servisimize #Divan‘ın in-bakery markalı kurabiyelerinden doldurduk. #Macrocenter züccaciye reyonundan aldığımız #Alessi demlik ve rengarenk kavanozlar, bu sofraya çok yakıştı! #Pepper Kakor, #Hanuta gofret ve kır çiçekleriyle masamızı donattık. Macrocenter‘ın kendi mutfağınfa hazırladığı  Homemade  markalı taze mezeleri, şüphesiz soframızın yıldızıydı! Izgara tavuk ve narlı firik tabule gerçekten harika görünüyordu. Ağaç dallarına astığımız kavanoz içindeki çiçeklerle sihirli bir görüntü kazandırdık. Böyle bir sofrada serinletici içeceklerin çok çeşitli olması önemliydi… Biz denedik, bayıldık; sizlere de biraz St Pellegrino, buz ve taze meyve dilimleri ilave ederek meyve sularını harika bir kokteyle dönüştürmenizi öneriyoruz. Ve elbette makaronlar ve browniler… Böyle bir piknik, tatlının en tatlıları ile bitmeliydi. Üzerindeki lezzetlerle hayatın #kutlamayadeğer olduğunu bir kez daha anladık.

1404172800-aebe04741dee4ca4716e9e2993268548

Unutmadan; müzik ruhun en güzel gıdası! Çantanıza küçük hoparlörünüzü koymayı ihmal etmeyin. Naçizane önerimiz; Kings of Convenience’tan Misread’i playlistinize ekleyin ve müziğin ritmini doğanın cıvıltılarıyla buluşturun. Haydi kıpırdayın! Gelmiş geçmiş en keyifli piknik için harekete geçiyoruz.

Paylaş