Afro-minimalist, Eko-lüks: Bir Safari Deneyimi için Sihirli Sözcükler…

Afro-minimalist, Eko-lüks: Bir Safari Deneyimi için Sihirli Sözcükler…

Cheetah Plains Game Lodge, macera turizminin nasıl giderek büyüdüğünün, mükemmeliyetçi lüks otel tatili tercih edenlerin şimdi nereye doğru yönlendiğinin önemli bir örneği.

Kruger National Park’nın güneybatı bölümünde yer alan 65.000 hektar alana yerleşmiş olan Sabi Sands Game Reserve, 1950’lerdeki sahiplerinden beri dördüncü ve beşinci nesil ailelerin işletmesiyle devam ediyor. Konaklama alanı olan Cheetah Plains Game Lodge ilk kuruluşundan itibaren çok yol kat etmiş. Geleneksel safari kamp çadırlarından Afro-minimalist yapılara geçiş yapmış. Bölgenin zengin mirasını eko-lüks safari deneyimleriyle devam ettiren merkez, şüphesiz macera turizminde lider vaziyette. Konularında uzman ekipleri, otantik Afrika ortamını en doğal şekilde size yaşatmayı hedefliyorlar.

Sahibi Japie van Niekerk’in mekanla ilgili en önemli yaklaşımı sürdürülebilir olması. Cheetah Plains Game Lodge temiz enerji çözümleri için yenilenebilir enerji kaynakları bulmak adına dünyadaki en iyi uzmanlarla çalışıyor ve burayı yer alan en iyi ekoloji dostu, kendini sürdürebilir safari resort’u haline getiriyorlar. Kullandıkları kirli su geri dönüşüm sistemi ile optimal düzeyde su kullanımı sağlıyorlar ki bu su krizi yaşayan Güney Afrika için çok önemli bir gelişme. Güney Afrika’da 5 milyondan fazla kişi, temiz suya erişemiyor.

Yaratıcı ve Afro-temalı samimi mimarisinin iç kısmı, dışarıyı taklit ediyor. Lux Plains House ismini verdikleri evleri, iki bölümen oluşuyor: ortak alan ve konaklama. Orta binada büyük bir lounge, oturma odası, veranda, küçük bir havuz, şarap galerisi ve yemek salonu bulunuyor. Konaklama bölümünde yer alan, tek başına duran dört büyük Private Suit’leri, Afrikalı zanaatkarlar tarafından yapılmış, sakin bir renk paletindeki iç dekorasyonuyla büyülüyor.

Dışarıda yer alan banyolarıyla yatak odası suitler ana yapının etrafına yayılıyor, her birinde bir veranda ve meşhur Afrika doğa örtüsüyle çevrelenmiş ısıtılmış havuzları bulunuyor. Her bir Cheetah Plains House, şefi, wellness terapisti ve sizi elektrikli Land Cruiser’larında gezdirmek üzere hazır bekleyen Game Ranger’larıyla, kendi ekibiyle birlikte geliyor.

Cheetah Plains Game Lodge, ekolojik bir safari köyü olmanın hakkını veriyor; sadece sahip olduklarıyla değil, geri verdikleriyle de. Lodge, bölgede lokal işveren olarak bir numarada ve civardaki çocukların erken dönem gelişimleri için bir merkezle yardımlaşarak çalışmalar yürütüyor.

Eski deneyimlerinizi yeni bir yaklaşım ile yinelemek isterseniz, şimdiden ajandanıza almanızı tavsiye ederiz.

Paylaş