Adrenalin dolu bir havuz

Adrenalin dolu bir havuz

Hayri Atak’ın yeni mimari projesi, Norveç Preikestolen’i deneyimlemek için kalınabilecek en iyi yer.

Preikestolen, Norveç’in en popüler turist çekim merkezi ve şimdi mimar Hayri Atak’ın yarattığı Cliff Concept Boutique Hotel’iyle daha da ilgi çekeceğe benziyor. Dünyanın en iyi gökyüzü havuzlarını bildiğinizi, gördüğünüzü sanıyorsanız bu fikrinizi değiştirin, ya da gelin o listeyi yeniden yapmanıza yardımcı olalım.

Forbes’a göre Pulpit Rock ya da Preikestolen, Norveç’in en popüler seyahat noktası çünkü sadece 2018’de 300 bin ziyaretçi akınına uğramış. Bu bölge Hollywood’a da yabancı değil, Mission: Impossible – Fallout filminde Tom Cruise’un kayalardan sallandığı sahneyi hatırlayın… Hah! İşte tam orası!

Hayri Atak Architectural Design Studio’nun elinden çıkan Cliff Concept Boutique Hotel, Norveç’in en muazzam görüntüsüne sahip olan Lysefjord’un 2000 fit yüksekliğinde bir uçuruma yerleştirilmiş. Kayanın tam kenarına, adrenalin pompası bir tasarım detayı konmuş. Cliff Concept Hotel, tabanı tamamen cam olan, kayaya tutturulmuş gibi duran bir sonsuzluk havuzuna sahip. Bu havuz, misafirleri kaya uçurumunun da ötesine, büyüleyici Lysefjorden Fjord’a çıkarıyor.

Bu kalp durduran otele, dört saatlik bir yolculukla çıkılabiliyor. Bölge, sadece bu yıl 74 dağcının kurtarılmasını gerektirecek kadar tehlikeli bir bölge aslında. Bu da oteli, birçoğunun gözünde tahmin edilenden çok daha çekici kılıyor. Otelin üstünde, muhteşem manzarayı alt eden başka bir platform yer alıyor. Dokuz özel suitinin kendi balkonu var, kafesi ve restoranı ise dünya üzerindeki en iyi manzaralı mekanlardan ikisi diyebiliriz.

Nefes kesen sonsuzluk havuzuyla Norveç’in en değerli mücevheri olan otelle şimdilik, gökyüzü havuzuyla meşhur Singapur’daki Marina Bay Sands oteli yarışabiliyor. Ne diyorsunuz? Yeni tatil rotanız için hayal kurmaya değecek kadar var, değil mi?

Paylaş