A-aaa Dedirten 5 Mutfak Tüyosu

A-aaa Dedirten 5 Mutfak Tüyosu

İşte size mutfakta işinizi kolaylaştıracak 5 ipucu…

 Gün geçmiyor ki mutfakta kendimize yeni bir icat çıkarmayalım, farklı yöntemler ile günümüzü kolaylaştırıp, tezgâhımızı hafifletmeyelim… Neredeyse her gün gelişen teknoloji ile birebir yarış halindeyiz! Onlar cihazların 6’sını, plus‘ını çıkarırken; biz de elimizin altındaki ‘mutfak hayatımızı‘ sadeleştirmenin yollarını arıyoruz ve laf aramızda buluyoruz da! Tencere tava mesainiz fazlaysa ve mutfak işlerinde profesörlüğe yürüyorsanız bu bilgiler çok işinize yarayacak! İşte size mutfakta işinizi kolaylaştıracak 5 süper basit ipucu…

1- Davetsiz yumurta kabuğu!

Kaseye kırarken içine düşen, kurtulmak istedikçe elinize bulaşan yumurta kabukları ne küçük ama büyük bir derttir! Oysa ki eğer elinizi ıslatıp ardından kabuğu almaya çalışırsanız, bu ‘mücadele’niz 1 saniyede zafer ile sonlanacaktır.

2- Topaklanmayan esmer şeker!

Esmer şekerin topaklanmaması için içine birkaç minik marshmallow parçası atın. Böylelikle ilk günkü tazeliğini ve görüntüsünü koruyacak ve topaklanmayacaktır.

3- Solan yeşiller!

Solan yeşillikler sofranızı soldurmasın diye size pratik bir önerimiz var. Tüm yeşilleri bir buzdolabı poşetine doldurun ve buzdolabında bu şekilde muhafaza edin. Diri kalma ömürleri çok daha uzayacak….

4- Tatlı çocuklara tatlı tarifler!

Bugün günlerden pancake! Çubuklar ile pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz tarif sizce de basit bir fikirden çıkan iştah kabartıcı bir sonuç değil mi?

5- Bi’parça Havana?

Sırada egzotik bir önerimiz var. Havana’ya bu aralar yolunuz düşmeyecekse, tropikal lezzetleri mutfağınıza getirmeye ne dersiniz? İhtiyacınız olan birkaç renkli kalıp ve hayal gücünüz… Detaylar, fotoğraflarda gizli!

Bir iki mutfak sırrı ile kendi evinizin lezzet direktörü olmak sizin hünerli ellerinizde…

#kutlamayadeger sofralarda buluşmak dileğiyle!

Paylaş