1 French Press, 5 Farklı Kullanım Şekli!

1 French Press, 5 Farklı Kullanım Şekli!

Mükemmel bir tasarımcının elinden çıkmış harika alet; french press. Ama o sadece bir french press değil. ‘Mutfakta yardımcımız olan her şeyin bir kullanım alanı vardır’ kuralını yıkarak, çok farklı kullanım alanlarıyla lezzet üstadı olduğunu kanıtlıyor.

1. Çay

Evet, doğru okudunuz. French press’inizi mükemmel bir çay demleme tecrübesi için kullanabilirsiniz. Çay poşetlerinizi, hatta büyük yapraklı çaylarınızı tazecik kahve niyetine french press’e koyun ve her zamanki gibi devam edin. Lezzetli çayınız hazır.

2. Köpüklü Süt

Yeni kahve deneyimleri tam size göre değil mi? Latte’nize ekleyeceğiniz sütü french press ile daha da lezzetlendirmeye ne dersiniz? Tasarım harikası french press’inize sütünüzü koyun. Pistonu yukarı ve aşağı yavaş hareketlerle pompalayın. 4-5 dakikalık işlemden sonra köpüklü sütünüz hazır!

3. Durulama

French press’inizin yetenekleri bunlarla sınırlı değil. Minik taneleri yıkayıp süzmek için kevgir olarak kullanabilirsiniz. French Press’in sahip olduğu ince hasır, bu sorunu da çözüyor. Örneğin; bir bardak kinoa, french press’e alın, üzerine su ilave edin ve su temiz akana kadar işlemi tekrarlayın. Keyifli değil mi?

4. Süzme

Çok kalın ve hacimli parçaları süzmekten kaçındığınız sürece midye ve karides kabuklarının suyunu süzmek için de french press kullanabilirsiniz.

5. Zeytinyağı Demlemek

Ayrıca french press, ‘kafes ve süzgeç bir arada’ özelliği ile de farklı kullanım alanları sunuyor. Zeytinyağını french press içinde dinlendirebilir, acı tat veren tortuların dibe çökmesi için zaman tanıyarak ideal lezzete ulaşabilirsiniz.

Paylaş