İspanya’nın Gastronomi Cevheri Girona’ya Doğru Lezzetli Bir Yolculuk!

İspanya’nın Gastronomi Cevheri Girona’ya Doğru Lezzetli Bir Yolculuk!

Katalonya mutfağının yeri hepimizde ayrıdır, duyunca bir durur, yutkunuruz…

Girona, Barcelona’ya 1 saat mesafede, tarihi ve mütevazi bir şehir gibi görünürken, Michelin tarafından son 3 yıldır ‘Dünyanın En İyi Restoranı’ beratını elinde tutan, rezervasyonun her zaman 1 yıl dolu olduğu, El Celler de Can Roca‘nın bulunduğu yer… 1000 kişilik köylerinde Michelin’li restoranlar var, gidip mutlaka 3 gün geçirilmesi gereken bir yer… İşte Macro&More’un sizin için seçtiği restoranlar…

El Celler Can Roca

Roca kardeşlerin yemek yapma tutkusunun şekil almış hali Can Roca. Girona’nın eteklerinde bulunan restoran, aslında Roca kardeşlerin çocukluklarını geçirdikleri evin ta kendisi. 2009 yılında Michelin Guide’dan üçüncü yıldızını alan restoranda, Roca kardeşler için önemli olan tek şey müşterilerine mümkün olan en tatmin edici hizmeti sunmak. Can Roca, muhteşem Girona yemeklerinin yanında barı ile de isim yapmış bir restoran olarak, kesinlikle tarihine sadık kalan bir işletme.

MASSANA Restaurant

25 yıldır açık olan Massana Restaurant, geniş mekanı ve özel hizmetiyle müşterilerine harika bir tecrübe sunmaya devam ediyor. Massana’nın en ünlü yanlarından biri, arkadaş canlısı ortamı. Aynı zamanda yemeklerinin kalitesi yıllardır yükselmeye devam ediyor. Bu durum, restoranın belirleyici özelliklerinden biri olmuş durumda.

Artusi

Girona’nın derinliklerinde bulunan Artusi’nin teması yörenin taze ürünlerinden hazırlanan hafif Akdeniz yemekleridir. Artusi’nin en önemli özelliği, müşterilerine sadece Forli’de bulunan sıcak ve samimi atmosferi sağlayıp, onlara Akdeniz lezzetlerinin en nadide örneği tatma fırsatı vermesidir.

Nu Restaurant

Girona’nın tarihi merkezinde bulunan ve dinamik mönüsüyle bölgenin yiyecek trendlerini sürekli olarak değiştiren Nu Restaurant, geniş mönüsüyle bölgenin en seçkin lezzetlerini sunuyor. Nu Restaurant, geleneksel ile modernin birleşimini müşterilerine en güzel hizmet ile sunmayı görev edinmiş.

Sa Marinada

Sa Marinada, Akdeniz balığı ve deniz ürünleri denildiği vakit akla gelen ilk isimlerden. Genel olarak yatçıların tercih ettiği bu ferah restoran, yaz aylarında Akdeniz lezzetleri ile vazgeçilmez anları kombine etmek isteyen gurmelerin tercihi.

Els Tinars

Katalonya lezzetlerini özel ekmekler ve hamur işleri ile birleştiren Tinars, geleneksel Katalonya lezzetleri söz konusu olduğunda bir numara. Tinars geleneksel lezzetlerin yanı sıra, her dönem değişen mevsime özel mönüsüyle kendisini sürekli olarak yenileyen lezzetlere sahip.

Can Xiquet.

Xiquet’in en büyük özelliği eşsiz lezzetler ile yaratıcılıklarını birleştiren geniş bir mönüye sahip oluşu. Dünyanın dört bir yanından gelen kaliteli şaraplara sahip Xiquet, şarap zevkinizi Akdeniz mutfağı ile birleştirebileceğiniz yegane restoran.

La Taverna del Mar

La Taverna del Mar, Akdeniz mutfağının en güzel deniz lezzetlerini Sant Pol limanının manzarası ile birleştiren nadir bulunan restoranlardan. Mönüsünün yıldızları deniz ürünleriyken, aynı zamanda şefleri pirinç ile harikalar yaratıyor. Yerel yemeklerin hepsi ünlü şef Jose Luis Ungidos tarafından hazırlanıyor. La Taverna del Mar’ın deniz ürünleri kadar hamur işleri de favoriler arasında.

Paylaş