Çikolatanın ve Aşkın Tarihçesi

Çikolatanın ve Aşkın Tarihçesi

Kim harika lezzetlere yolculuk açan bir çikolata hediye edildiğinde keyiflenmez ki?

Aslında çikolata efsanesi Aztek Uygarlığı’na dayanıyor. Tarihi yazılara göre Büyük İmparator Montezuma, sevgilileri ile buluşmadan önce bolca kakao çekirdeği tüketirmiş. Kendisini buluşmaya hazırladığını düşünürmüş.

Victorian İngiltere zamanında en görgülü erkekler beğendikleri kadınlara bir kutu çikolata alırmış. Seçtikleri çikolatanın markası ve prezantasyonu ise çok önemliymiş; çünkü kalitesiz bir kutu çikolata o kişiye önem vermediğinin, yeterince değerli görmediğinin kanıtıymış!

Hatta, o zamanlarda en iyi ailelerin genç kızlarına erkeklerden bir kutu çikolata kabul etmenin çok tehlikeli şeylere yol açabileceği söylenirmiş. 

Neyse ki bugünlerde kurallar biraz gevşedi, yüzlerce çeşit çikolata olmakla beraber, hediye olarak kabul etmek de artık tehlikeli sayılmıyor. Bizim favorimiz her tarife lezzet katan kuvertür çikolatalar!

Muhteşem Böhme Kuvertür Bitter Çikolata’yı Macrocenter’da bulabiliyorsunuz! Hemen gidip alın, Bitter Çikolatalı Badem Ezmesi Topları tarifi ile misafirlerinize tatlı sürprizler yapın.

 

Paylaş